Bodø – Værøy – Røst – Moskenes

18-782

Billettpriser

På dette sambandet er reiser til og fra øyene Værøy og Røst gratis. Det er ikke gratis for kjøretøy mellom Bodø og Moskenes.

Billettpriser

Nullutslipp = Elektrisk eller hydrogen

Konvensjonell = Bensin, Diesel eller Hybrid

TakstgruppeFullpris
Uten kjøretøy0 kr
MC/Moped 171 kr
0 - 6m 584 kr
6.01 - 8m 1257 kr
8.01 - 10m 1619 kr
10.01 - 12.5m 1839 kr
12.51 - 14.5m 2014 kr
14.51 - 17.5m 2174 kr
17.51 - 19.5m 2246 kr
19.51 - 22m 2306 kr
over 22m 2537 kr

Autopass

Autopass har rabatter om du har autopass-brikke og forskuddsavtale. Les mer om rabattene de tilbyr på sine egne sider.


Plassreservasjon

På dette sambandet kan vi garantere plass gjennom booking for deler av ferjens kapasitet:

  • 30% av kapasitet til/fra Værøy og Røst
  • 50% av kapasitet på Bodø - Moskenes

Plassreservasjon kommer i tillegg til ordinær billettpris.

Prisliste plassgaranti 2023

TakstgruppePris
Kjøretøy (til/fra Værøy og Røst) 0 kr
Plassgaranti passasjer250 kr
Kjøretøy opp til 6 meter
(Bodø – Moskenes)250 kr
Kjøretøy over 6 meter
(Bodø – Moskenes)550 kr

Viktig informasjon om plassreservasjon

Det er ikke pålagt å bestille billett på forhånd, og det er bare en andel av båtens kapasitet som kan forhåndsbestilles.

Forhåndsbestilte fergereiser må betales før bookingen går igjennom og bestillingen gjøres derfor via vår webside. Med en booking er man garantert plass på reservert avgang, gitt at man møter 45 minutter før avgangstid i køen skiltet "Reservert".

For passasjerer uten kjøretøy er det inntil 20 billetter med plass garanti per avgang, og kun 2 billetter som kan bookes av gangen. Selve fergeturen koster ikke noe for passasjerer, kun kjøretøy, så det man betaler her er garanti om plass på valgt avgang, gitt at man møter opp senest 45 minutter før avgangstid for registrering.

Siste frist for booking er innen kl 20:00 dagen før avreise så lenge ledig kapasitet.

For de fleste reisende stiller man på kaien og kjøper billett ved ombordkjøring som ved andre ferjesamband.

Oppdragsgiver

Torghatten Nord selger billetter på vegne av Statens Vegvesen som er oppdragsgiver for denne ruten. Se hjemmesidene til ReisNordland for mer informasjon. Denne ruten følger Autopass-direktivet og priser satt av Statens Vegvesen.